• banner1
  • banner3

Жеџијанг Yaonan Електрични копродукции, Ltd е основана во 2017 година со регистриран капитал од 10 милиони јуани (Порано име Yueqing Yaonan Електрични фабрика, која е основана во 1996 година). Компанијата е лоцирана во Кина Електрични апарати Капитал - Liushi, Yueqing, е индустриски и трговски претпријатие интеграција, од областа на пластични производи, висок и низок напон електрични апарати и инструменти и производство метри.

На компанијата главно се произведува: најлон вратоврска, нерѓосувачки челик вратоврска, челик жица ноктите картичка, водоотпорен кабел жлезда, клема, струјното коло прекинато, покажувачот метар, дигитален мерач и енергија метар итн производи се користат и услуги: машини, електрична енергија, електроника, комуникации, војската, бродоградилиште, металургија, петрохемиски, осветлување, железничкиот транспорт и други индустрии. Производи се извезуваат во Северна Америка, Јужна Америка, Блискиот Исток, Африка и Југоисточна Азија, како што се повеќе од 90 земји и региони ...

  • Injection workshop Injection workshop
  • Exhibition Exhibition
  • Team Team

PRODUCTS CENTER

YAONAN PARTNER

ABB
DLX
SND
XMZ
ZT
HUM

NEWS CENTER

WhatsApp Онлајн Chat!